Parkovanie

Vážení návštevníci, 

Košická Futbalová Aréna disponuje 2 parkoviskami pre verejnosť a to „parkoviskom A“, s počtom parkovacích miest 191, situované za budúcimi tréningovými ihriskami a „parkoviskom B“, s počtom parkovacích miest 153, situované v blízkosti tribún A a C, pri budúcej tribúne B. Kompletný súčet stojísk je 344. Pred hlavnou budovou Košickej Futbalovej Arény ( za rampou ) sa nachádza rozptylová plocha a parkovisko pre TV a prenosové vozy, aktérov a ich vozidlá a autobusy, organizačný tím, delegované osoby, v prípadoch výnimky, alebo nízkeho obsadenia aj pre osoby, ktoré majú prenajatý SKYBOX a je tam vyhradené miesto pre parkovanie a zhromažďovanie sa fanúšikov hostí, pred dočasným sektorom hostí AL.

Veríme, že toto usmernenie a vysvetlenie Vám pomôže zvýšiť Váš komfort a spríjemniť Vaše zážitky v KFA.

Režim parkovania pre zápasy domácej Niké ligy :

Pre zápasy domácej 2 ligy, ktoré organizuje domáci klub FC Košice je „parkovisko A“, s počtom parkovacích miest 191, situované za budúcimi tréningovými ihriskami určené pre verejnosť.

Parkovisko B“, s počtom parkovacích miest 153, situované v blízkosti tribún A a C, pri budúcej tribúne B je rozdelené na parkovanie pre SKYBOX a VIP hostí, pre novinárov-žurnalistov a cca 50 zvyšných miest je pre verejnosť.

Parkovisko a rozptylová plocha pred hlavnou budovou Košickej Futbalovej Arény ( za rampou ) sa používa pre TV a prenosové vozy, aktérov a ich vozidlá a autobusy, organizačný tím, delegované osoby, v prípadoch výnimky, alebo nízkeho obsadenia aj pre osoby, ktoré majú prenajatý SKYBOX a je tam vyhradené miesto pre parkovanie a zhromažďovanie sa fanúšikov hostí, pred dočasným sektorom hostí AL.

Parkovanie je bezplatné a nie je možné si ho rezervovať.

Košická Futbalová Aréna a domáci klub FC Košice vrelo odporúčajú jednak skorší príchod na štadión ( vstup na štadión a otvorenie bufetov je nastavené na 1 hodinu pred výkopom ), možnosti dopravy na štadión buď MHD, zdieľanou dopravou, taxíkom, či inou formou alebo pri príchode neskoršom ako hodinu pred zápasom využitie parkovacích možností v širšom okolí Košickej Futbalovej Arény.

Režim parkovania pre medzinárodné zápasy organizované v spolupráci s UEFA :

Pre zápasy UEFA Ligy majstrov, Európskej ligy a Európskej konferenčnej ligy, ktoré organizuje UEFA a „domáci“ klub SC Dnipro-1 je „parkovisko A“, s počtom parkovacích miest 191, situované za budúcimi tréningovými ihriskami určené pre verejnosť.

Parkovisko B“, s počtom parkovacích miest 153, situované v blízkosti tribún A a C, pri budúcej tribúne B je rozdelené na parkovanie pre partnerov UEFA ( UEFA svojím partnerom dáva vstupenku aj s rezerváciou parkovania, preto na parkovisku, prostredníctvom parkovacej služby, prebieha kontrola QR kódov a partnerské vstupenky od UEFA majú v QR kóde aj rezervované parkovanie ), SKYBOX a VIP hostí a pre novinárov-žurnalistov. Parkovacia služba situáciu monitoruje a ak obsadenosť parkoviska nie je plná, povolí parkovanie aj pre verejnosť.

Parkovisko a rozptylová plocha pred hlavnou budovou Košickej Futbalovej Arény ( za rampou ) sa používa pre TV a prenosové vozy, aktérov a ich vozidlá a autobusy, organizačný tím, delegované osoby, v prípadoch výnimky, alebo nízkeho obsadenia aj pre osoby, ktoré majú prenajatý SKYBOX a je tam vyhradené miesto pre parkovanie a zhromažďovanie sa fanúšikov hostí, pred dočasným sektorom hostí AL.

Parkovanie je bezplatné a nie je možné si ho rezervovať. ( UEFA svojím partnerom dáva vstupenku aj s rezerváciou parkovania, preto na parkovisku, prostredníctvom parkovacej služby, prebieha kontrola QR kódov a partnerské vstupenky od UEFA majú v QR kóde aj rezervované parkovanie )

Košická Futbalová Aréna a UEFA vrelo odporúčajú jednak skorší príchod na štadión ( vstup na štadión a otvorenie bufetov je nastavené na 2 hodiny pred výkopom ), možnosti dopravy na štadión buď MHD, zdieľanou dopravou, taxíkom, či inou formou alebo pri príchode neskoršom, ako hodinu pred zápasom využitie parkovacích možností v širšom okolí Košickej Futbalovej Arény.

Režim parkovania bežný deň :

Pre bežný deň je „parkovisko A“, s počtom parkovacích miest 191, situované za budúcimi tréningovými ihriskami prenajaté pre potreby autoškoly, so súhlasom vedenia KFA.

Parkovisko B“, s počtom parkovacích miest 153, situované v blízkosti tribún A a C, pri budúcej tribúne B je k dispozícii pre verejnosť, avšak taktiež je so súhlasom KFA využívané rôznymi komunitami a na rôzne športy, ako cyklistika, korčuľovanie, beh, či kolieskové lyže, preto prosíme o opatrnú jazdu, vzájomnú toleranciu a v neposlednom rade o rešpektovanie pokynom SBS zodpovednej za bezpečnosť v areály infraštruktúry KFA.

Parkovisko a rozptylová plocha pred hlavnou budovou Košickej Futbalovej Arény ( za rampou ) sa používa pre nájomníkov budovy a ich vozidlá a autobusy, organizačný tím a delegované osoby.

Parkovanie je bezplatné a nie je možné si ho rezervovať. Ak máte záujem o jedno rázový, či dlhodobý prenájom niektorého parkoviska, či rozptylovej plochy pred hlavnou budovou, kontaktujte nás TU : https://bit.ly/3DlfubO

Režim parkovania event :

Parkovanie počas eventov, spoločenských a športových podujatí konajúcich sa v infraštruktúre KFA je režim parkovania vždy usmernený organizátorom konkrétneho podujatia.

Parkovanie je bezplatné a nie je možné si ho rezervovať.

Ďakujeme za pochopenie.