Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

FC Košice vs AS Rím

22 júla | 16:30 - 21:30

Kľúčové informácie pre divákov k zápasu FC Košice – AS Rím

Vypredanie hľadiska očakávali. Atrakcie pre deti budú k dispozícii už od 16.30 hod. Návštevníkov budú zabávať hudobné kapely, tanečné formácie i futbalový D.J. Každý držiteľ vstupenky bude mať v deň zápasu dopravu vo vymedzenom čase a priestore zdarma. To sú základné informácie, ktoré nám v rozhovore prezradil generálny manažér Košickej futbalovej arény Peter Schmiedl.

Pán generálny manažér, začnime od konca. V stredu ste zverejnili informáciu o tom, že zápas FC Košice – AS Rím je vypredaný. Zrejme vás to však neprekvapilo, je to tak?

„Úprimne? Nie, lebo sme to tak trochu aj očakávali. Určite je to skvelá správa, že bude Košická futbalová aréna počas svojho krstu a vôbec po prvýkrát zaplnená do posledného miesta. Samozrejme, že dôležitú rolu zohral aj atraktívny súper z Talianska. AS Rím bol vybraný zámerne. Našim cieľom bolo znovu oživiť chuť ľudí chodiť na futbal, ale najmä, v akých priestoroch sa hrá, aká je organizácia takéhoto zápasu a samozrejme, v akej atmosfére sa môže odohrať. Podľa nášho názoru existovala určitá skupina verných a pravidelných fanúšikov, ktorí chodievali do Košickej futbalovej arény ešte za starej kapacity, ale my aj kvôli zdvojnásobeniu miest na sedenie potrebujeme divácku návštevnosť zvýšiť.“

Vy ste však do podporných aktivít a celkovo marketingu v súvislosti s týmto súbojom príliš neinvestovali. Bol to zámer?

„Áno, a veľmi rád to vysvetlím. Dočítal som sa, že sme vraj mali katastrofálny marketing. Áno, uznávam, že bol v nižšej miere, ale bol presne taký, aký sme potrebovali. Aby bolo jasné, nerobíme túto prácu na kolene, ale fungujeme na konkrétnych dátach, prepočtoch a analýzach. Vieme teda presne, čo robíme a ako to máme robiť. Cieľ vypredať hľadisko sa naplnil a tento výsledok hovorí za všetko. Jednoducho, menej je niekedy viac. A to, čo sa nám podarilo ušetriť na podporných aktivitách v rámci predpredaja, môžeme teraz investovať do zážitku na samotnom zápase.“

Aké budú sprievodné akcie súboja FC Košice – AS Rím, a na čo všetko sa môžu jeho návštevníci tešiť, okrem samotného zápasu na trávniku?

„Sprievodný program sa začne už tri hodiny pred úvodným výkopom stretnutia, to znamená o 16.30 hod. Pred tribúnami B, C a D budú k dispozícii nafukovacie atrakcie, skákacie hrady a rôzne zábavné prvky pre deti, vrátane maskota. Samozrejme, že k dispozícii budú aj stánky s občerstvením. Samotné brány Košickej futbalovej arény budú otvorené od 17.30 hod. a vo vnútorných priestoroch spríjemnia čakanie na začiatok stretnutia hudobné skupiny ako Demeterovci, Jendrichovský či Cimbalovica T. Oravca. Okrem toho v rôznych intervaloch vystúpia bubnová formácia Bubonz a tanečné skupiny ASC Cheerleaders či Uno star. Prvýkrát sa v Košiciach predstaví futbalový D.J., ktorý bude baviť ľudí v hľadisku.“

Vzhľadom k tomu, že pôjde o slávnostný krst Košickej futbalovej arény, čo viete povedať k ceremoniálu pred začiatkom stretnutia?

„Jeho začiatok je predbežne stanovený na 19.10 hod., čiže hneď po odchode hráčov z rozcvičky. Samotný krst sa uskutoční na hracej ploche za účasti vrcholných predstaviteľov mesta a ďalších ľudí, ktorí sa významným spôsobom pričinili o výstavbu i dokončenie Košickej futbalovej arény. Títo ľudia dostanú poctu byť krstnými rodičmi a prestrihnutím pásky ju oficiálne uvedú do športového života. Môžem prezradiť, že zápas sa začne čestným úvodným výkopom, ale meno jeho aktéra zatiaľ neprezradím. Cez prestávku budú divákov na tribúnach baviť spomínaní bubeníci a tanečníci priamo na hracej ploche.“

Novinkou je, že všetci držitelia vstupenky na zápas FC Košice – AS Rím budú mať mestskú hromadnú dopravu v deň stretnutia zdarma.

„Touto myšlienkou sme sa zaoberali už dlhšie. Našim cieľom bolo prepojiť služby Dopravného podniku mesta Košice s návštevou na zápasoch v Košickej futbalovej aréne. Našou snahou je odľahčiť parkovacie plochy v okolí Košickej futbalovej arény a zároveň neohroziť dopravnú situáciu v širšom okolí. Kto využije služby MHD zadarmo, nemusí riešiť parkovanie či zápchy, a zároveň si môže dopriať na futbale drink, alebo ostať dlhšie aj po jeho skončení. Ak sa takáto forma dopravy osvedčí, vieme v spolupráci s DPMK Košice pripraviť koncepciu, ktorá by sa od jesene premietla aj na stretnutia Niké ligy. Čo sa týka konkrétne tohto zápasu, bude posilnená kyvadlová doprava smerom ku Košickej futbalovej aréne od kľúčových bodov v meste Košice v čase od 16.00 hod. do 23.15 hod.“

FOTO: Tomáš CICOŇ

Oznam o zabezpečení dopravy do KFA v pondelok 22.07.2024

KOŠICE, 19.07.2024: Pri príležitosti konania zápasu FC Košice – AS Rím 22. júla 2024 bude posilnená doprava na linkách MHD pred začiatkom zápasu v čase cca 17 – 19:00 a po ukončení zápasu v čase od 22:00 hod.

MHD bude posilnená v tomto rozsahu:
• električková linka 8 zabezpečí prepravu fanúšikov na trase Staničné nám. – Nám. osloboditeľov – SOŠ automobilová – Železníky, križovatka (KFA) – Barca v 10 až 20 minútovom intervale
• električková linka 9 na trase Amfiteáter – Terasa – Železníky, križovatka (KFA) – Nad jazerom bude premávať v 10 minútovom intervale
• autobusová linka 15 zabezpečí prevoz fanúšikov zo Sídliska Dargovských hrdinov, pričom jej spoje budú premávať v 10 minútovom intervale.
• autobusová linka 51 (predĺžená trasa: Sídlisko Ťahanovce – KFA) spolu s linkou 10 zabezpečia prevoz fanúšikov zo Sídliska Ťahanovce, pričom ich spoje budú premávať v 10 minútovom intervale.
• autobusová linka 34 zo Sídliska KVP ku KFA a OC Optima bude premávať v 10 minútovom intervale.

Autobusové linky 15, 16, 51 zastavujú na zastávke Košická futbalová aréna, autobusová linka 34 zastavuje na zastávke Pri prachárni, obchodné centrá. V prípade električkových liniek je na výstup a nástup určená zastávka Železníky, križovatka. Odvoz fanúšikov mestskou hromadnou dopravou bude po zápase zabezpečovaný operatívne dispečerským riadením.

Pripomíname verejnosti, že držiteľ platnej vstupenky na uvedený zápas bude mať možnosť využiť MHD zadarmo od 16:00 do 23:15 na všetkých linkách a vo všetkých spojoch MHD Košice.

 

Pôvodný príspevok:

‼️😍ZÁPAS ROKA V KOŠICIACH😍‼️

💪FC Košice vyzve tím z večného mesta💪

💛💙FC Košice vs 💛♥️AS Rím

VSTUPENKY TU : https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/fc-kosice-as-rim-2024-07-22-19-30/

Milí futbaloví fanúšikovia,
príďte zažiť nezabudnuteľný ⚽️futbalový večer pri príležitosti slávnostného otvorenia Košickej Futbalovej Arény🏟️. V pondelok 22. júla 2024 o 19:30 sa na štadióne KFA v Košiciach odohrá historický zápas medzi domácim tímom 💛💙FC Košice a európskym gigantom 💛♥️AS Rím.

💛♥️AS Rím, alebo plným názvom Associazione Sportiva Roma, je profesionálny futbalový klub založený 7. júna 1927 v Ríme. Klub známy svojimi prezývkami ako 🟡🔴 „I Giallorossi“ (Žlto-červení), 🐺”La Lupa“ (Vlčica) a „La Magica“ (Magický) hrá svoje domáce zápasy na štadióne 🏟️Stadio Olimpico, ktorý zdieľa s mestským rivalom SS Lazio. Kapacita štadióna je 70 634 miest. Klub je vlastnený spoločnosťou The Friedkin Group, pričom jeho prezidentom je Dan Friedkin a hlavným trénerom Daniele De Rossi v ktorého kádri sa nachádzajú aj také hviezdy ako RomeloLukaku, Leonardo Spinazzola, Leandro Paredes, LorenzoPellegrini , Paolo Dybala alebo Andrea Belotti.
💛♥️AS Rím má bohatú históriu v talianskej Serie A, kde vyhral trikrát ligový titul (1941–42, 1982–83, 2000–01), deväťkrát Coppa Italia a dvakrát Supercoppa Italiana. Na európskej scéne klub triumfoval v Inter-Cities Fairs Cup (1960–61) a UEFA Europa Conference League (2021–22)

Tento výnimočný zápas bude nielen ⚽️futbalovým sviatkom, ale aj oslavou nového domova 💛💙FC Košice. Poďte s nami spoločne slávnostne otvoriť brány najnovšieho a jedného z najkrajších a najmodernejších futbalových štadiónov na Slovensku a podporiť našich chlapcov v boji proti jednému z najprestížnejších klubov Európy.
Nezmeškajte túto jedinečnú príležitosť vidieť na vlastné oči špičkový futbal a zažiť atmosféru plnú emócií a športového nadšenia. 😍Tešíme sa na vás‼️

Program:
👉od 16:30 program pre fanúšikov a rodiny s deťmi pred Košickou Futbalovou Arénou
👉od 17:30 otvorenie brán
👉od 19:10 Ceremoniál slávnostného otvorenia
👉19:30 výkop stretnutia

😍Nechajte sa uniesť futbalovým sviatkom a buďte súčasťou histórie! Príďte podporiť FC Košice, oslávte spolu s nami otvorenie Košickej Futbalovej Arény a zažime spolu oslavu futbalu !‼️

😍Tešíme sa na Vás !‼️

S pozdravom, tím KFA🍀

Podrobnosti

Dátum:
22 júla
Čas:
16:30 - 21:30
Udalosť Kategória:
Vstupenky TU:
https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/fc-kosice-as-rim-2024-07-22-19-30/

Organizátor

FC Košice
Link na stránku Organizátora

Miesto udalosti

Košická Futbalová aréna
Pri prachárni 13
Košice, 04001 Slovenská republika
+ Google Map